MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Mortar 15643155
nr 1564 3155
MORTAR
cast iron, Signerad HF, Hälleforsnäs Bruk, 19th century, diameter: 26, height: 25 cm, saknar stöt slitage.
Gjutjärn, Signerad HF, Hälleforsnäs Bruk, 1800-tal, diameter: 26, höjd: 25 cm
Condition: saknar stöt slitage
1200
SEK 800
Monday September 18 2023
at 18:39:17
17/9 19:50:45